Giyotin Film

News/Haberler

SON ÇIKIŞ TOKYO'DA!!!

Ödüllü yönetmen Ramin Matin’in üçüncü uzun metraj sinema filmi “Son Çıkış”,  Tokyo Uluslararası Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinin ardından 2 Kasım’da sinemalarda! Başrollerinde Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in yer aldığı, büyük ve kalabalık şehirlerde yaşayan herkese “Aynı ben!” dedirtecek film, belki de şehirden kaçış için “Son Çıkış”ınız!

 

Yönetmen Ramin Matin’in yeni filmi “Son Çıkış”, 25 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçeklen 31. Tokyo Uluslararası Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinin ardından Türkiye’de vizyona giriyor. Tahsin’in, kaos ve ikiyüzlülüğün hakim olduğu betonarme yığını İstanbul’dan kaçma çabasını anlatan film,  2 Kasım’dan itibaren sinemalarda. “Son Çıkış”, şehir insanının günlük yaşam mücadelesini seyirciyle buluşturan bir kara komedi.

 

Bugüne kadar çektiği  “Canavarlar Sofrası” (2011) ve “Kusursuzlar” (2013) filmleriyle birçok ödüle layık görülen Ramin Matin’in yönettiği “Son Çıkış”da; Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in yanı sıra Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim ve İpek Türktan Kaynak gibi isimler de yer alıyor.

 

Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın yapımcı, Yonca Ertürk’ün ise yürütücü yapımcı olduğu, “Son Çıkış”ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini ise Hülya Karakuş üstleniyor. Senaryosunu N. Can Kantarcı’nın kaleme aldığı filmin kurgusunu ise Evren Luş yaptı.

 

Dağıtılığını Kurmaca Film’in yaptığı “Son Çıkış” 2 Kasım’dan itibaren sinemalarda!

Ramin Matin